Балкан с очаквана победа в Бургас

Отборът на Балкан (Ботевград) запази второто си място във временното класиране на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Черноморец (Бургас) с 94:70 в среща от XXVI кръг на родното първенство.

Иван Лилов беше най-резултатен за „зелените” с 23 точки, Мартин Маринов добави 20 точки,  Ноа Далмън се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 10 борби.

Димитър Рошманов беше най-резултатен за „Акулите” – 14 точки, Емил Бинев и Тодор Тодоров добавиха съответно по 12 и 11 точки, а Богдан Боев и Константин Коев приключиха с по 10 точки.

Гостите от Ботевград стартираха силно мача и успяха да стигнат до десет точки аванс след първата четвърт – 29:19. Пре вторите десет минути баскетболистите на Черноморец се съвзеха и изравниха играта, но въпреки това, на почивката, Балкан продължаваше да бъде напред – 47:36.

Всичко в този мач приключи през третата четвърт, когато възпитаниците на Александър Тодоров не оставиха никакъв шанс за съпротива на Черноморец. След няколко отлични изяви в защита и нападение Лилов и компания вече си бяха осигурили успеха, като до края не се случи нищо интересно и последния съдийски сигнал прозвуча при 94:70 в полза на Балкан.