Юве вече държи Скудетото в ръцете си (видео+галерия)

Шампионът на Италия Ювентус победи с минималното 1:0 Болоня на "Ювентус Стейдеъм" в мач от 34-ия кръг на Серия "А" и вече само чудо може отнеме Скудетото от ръцете на торинския гранд. С хубав гол на Пол Погба в 64-ата минута "бианконерите" стигнаха до 29-ия си успех и четири кръга преди края на сезона имат актив от невероятните 90 точки. Преднината на Старата госпожа е 11 точки пред втория Рома. "Вълците" имат мач по-малко тази вечер на "Артемио Франки" срещу Фиорентина. Следващите два кръга играчите на Антонио Конте имат срещи със Сасуоло и Аталанта преди гостуването на Франческо Тоти и компания и домакинство с Каляри, но още другата седмица могат да спечелят трета поредна титла на Апенините.

Юве мина през Болоня и държи Скудетото Домакините дадоха почивка на някои основни играчи преди полуфинала с Бенфика в Лига Европа. Голмайсторът Карлос Тевес дори не се появи на терена, а възвърналият напоследък формата си Погба бе най-опасен за своите през първата част. Френският талант обаче на два пъти пропусна да открие преди почивката, първо с крак, а след това и с глава.

Юве мина през Болоня и държи Скудетото Гостите играха предимно в защита, като не оставяха пространства за офанзивните играчи на "бианконерите". Така се стигна до 64-ата минута, когато Погба от 20 метра прати топката в долния десен ъгъл на Джанлука Курчи за 1:0. Седмият гол на френския талант този сезон в калчото взриви трибуните и даде още по-голямо спокойствие на тима. До края на мача Юве диктуваше събитията, а чак в продължението гостите погледнаха към вратата на Джанлуиджи Буфон, но това не бе достатъчно да бъде спряна победната серия на Старата госпожа.

Юве мина през Болоня и държи Скудетото Мечтаната титла е съвсем близо, но сега целта е да се стигне кота "100 точки". В оставащите четири мача тимът трябва да спечели 10, докато Болоня с актив от 28 точки остана на 17-о място преди домакинството на Фиорентина. Толкова има и Сасуоло, който е на 18-то място преди домакинството на Юве.