Ямбол изненада Черно море във Варна

Отборът на Ямбол записа победа в двубоя си от XXVI кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Черно Море Порт Варна с 91:85.

Васил Кьосев бе с основна заслуга за победата, след кто отбеляза 17 точки срещу бившия си отбор, Франко Кащропил и Сергей Цветков добавиха по 14 точки, а Павлин Иванов и Станислав Говедаров отбелязаха по 12 точки.

Джордже Тресач вкара 20 точки за „моряците”, а Педжа Стаменкович и Дамян Кандич приключиха съответно с по 18 и 15 точки.

Баскетболистите на Черно море поведоха още от първия съдийски сигнал, като на моменти преднината им достигаше до 5-6 точки, но в тези моменти гостите се активизираха, а в смия край две точки на Чолаков доближиха Ямбол само на точка от съперника – 24:25.

През втората четвърт баскетболистите на Юлиан Радионов дори успяха да поведат и н свой ред да отворят преднина от седем точки – 40:33 след точни стрелби на Говедаров и Славейков, но в оставащите пет минути на полувремето „моряците” се вдигнаха на щурм, който даде желания резултат – 51:46 в полза на Черно море.

В началните минути на третия период преднината на домакините стана двуцифрена след стрелби на Стаменкович и Пупович, но гостите отново бяха готови с бърз отговор чрез Кащропил, Кьосев и Говедаров, което доведе до пореден обрат в мача – 64:63 за Ямбол и всичко трябваше да се реши в последните десет минути.

Заключителната четвърт отново премина при размяна на надмощие между двата отбора, след като първо гостите отново намериха начин да стигнат до пет точки аванс, но две тройки на Трешач и Стаменкович отново върнаха лидерството на Черно море. Вместо да затърдят лидерството си, домакините допуснаха няколко грешки в оставащите три минути на мача, което даде шанс на Маринчешки, Кьосев и Цветков да избухнат от далечно разстояние, а в самия край и серия от наказателни удари на Иванов и Говедаров подпечатаха победата на Ямбол – 91:85.