Локо Сф очаквано би Пирин в Гоце Делчев

Локомотив (София) би с 2:1 като гост Пирин (Гоце Делчев) в мач от 34-ия кръг на "А" група. Домакините откриха резултата след гол на Панайотов, но след попадения на Даниел Генов и Маркиньос столичните железничари без проблем стигнаха до очаквана победа.

Срещата бе без значение за домакините, които вече се сбогуваха с мястото си в елита, докато трите точки за гостите бяха от жизнено значение, тъй като водят битка за оцеляване със състава на Черноморец.

В началото Локомотив бе по-активен от двата отбора. В 4-та минута Даниел Генов стреля, но Абдиков спаси. Четири минути по-късно Хаджиев проби и центрира отляво в малкото наказателно поле, където Маркиньос стреля с глава в напречната греда.

Постепенно домакините се окопитиха и в 17-та минута Мартин Газиев стреля, но неточно. В 31-та минута обаче неврокопчани успяха да поведат. Панайотов направи двойно подаване с Марио Близнаков, след което с шут от границата на наказателното поле вкара за 1:0 за Пирин.

Десет минути по-късно обаче Локо изравни. Това стори Даниел Генов след удар по земя от средна дистанция.

До края на първата част гостите от София можеха да отбележат и втори гол, но Ранжелович стреля над напречната греда.

В началото на второто полувреме реферът Станислав Ставров даде няколко бързи жълти картони на играчи от Пирин, а в 55-та минута той се оказа втори за капитана Любомир Витанов и домакините останаха с 10 човека.

Локомотив отново взе инициативата и в 70-та минута Ранжелович като по чудо не вкара втори гол. Това стори Маркиньос дванайсет минути по-късно. След центриране от корнер куп футболисти се разминаха с топката и за бразилеца не представляваше проблем да реализира от 5-6 метра победното попадение.