Тотнъм спря победния ход на Фулъм

Тимът на Тотнъм победи с 3:1 Фулъм в лондонско дерби на 35-ия кръг от английската Висша лига. По този начин възпитаниците на Тим Шърууд спряха победната серия на "котиджърс", които имаха два поредни успеха и крачеха към спасителното 17-о място преди да се препънат на "Уайт Харт Лейн". Домакините пък за пореден път в последните няколко кръга спират борещ се за спасението си в английския елит съперник и не му позволяват да вземе точки от тях. С успеха "шпорите" се утвърдиха на шестото място в класриането с 63 точки, на шест пред Манчестър Юнайтед, който има и два мача по-малко. Фулъм пък все още не е загубил шансове да се бори за своето оцеляване, след като с 30 точки заема 18-ото място в Премиър лийг, но е на две зад Норич и три зад Суонзи и Уест Бромич.

Паулиньо, Хари Кейн и Юнес Кабул бяха точни за домакините, а Стийв Сидуел изравни преди почивката в полза на отбора на Феликс Магат. Бившият английски национал пропусна и дузпа през втората част, с която можеше да направи резултата 3:2.

Паулиньо даде аванс на "шпорите" в 35-ата минута на мача, след като бе изпуснат на далечната греда от защитата на Фулъм при центриране на Кристиан Ериксен от фаул и на празна врата матира Дейвид Стокдейл. Преди това стражът на "котиджърс" бе предотвратил сигурен гол във вратата си след удар на Аарън Ленън, който успя да избие в страничната греда.

Домакините обаче успяха да задържат своя аванс само две минути, след като поредната грешка в тяхната защита позволи на Фулъм да се върне в мача. Кайл Ноутън и Юнес Кабул не успяха да изчистят топката при остър пас на Стийв Сидуел към Уго Родайега и върнаха топката в краката на Сидуел, който проби в наказателното поле и прониза Юго Лорис за 1:1.

Младият Хари Кейн отново изведе Тотнъм напред в резултата само три минути след подновяването на играта за втората част. Аарън Ленън центрира отдясно и Кейн с глава матира Стокдейл за 2:1. Само няколко минути по-късно домакините увеличиха своя аванс с нов гол след центриране на Кристиан Ериксен от пряк свободен удар, който премина през цялата отбрана на Фулъм, за да достигне до непокрит в наказателното поле футболист на Тотнъм - в случая Юнес Кабул, който да я прати в мрежата.

До края на мача гостите получиха отлична възможност да се върнат в мача, след като Кристиан Ериксен игра с ръка в наказателното поле и съдията Лий Пробърт даде дузпа. От нея обаче Стийв Сидуел стреля силно в ръцете на Лорис и пропусна да върне своя тим обратно в мача.