Павлюченко пак е тук! (видео)

С два гола на Роман Павлюченко Локомотив (Москва) обърна Терек с 2:1 и отново оглави класирането в Премиер лигата на Русия. "Железничарите" срещнаха много трудности с коравия тим от Грозни, който се представя силно през пролетта. Гостеит поведоха с попадение на Аилтон Алмейда, но след почивката позабравеният Павлюченко показа, че продължава да е страшилище в наказателното поле и донесе победата на Локо.

Благодарение на успеха отборът на Леонид Кучук събра 55 точки - с две повече от Зенит, който по-късно днес гостува на Анжи. Терек записа първа загуба от 6 мача, а рашид Рахимов не успя да измъкне нещо срещу бившия с тим.

След равенството срещу Анжи Локомотив се нуждаеше от задължителна победа, за да не изостава от безгрешния под ръководството на Андре-Вилаш Боаш Зенит. Леонид Кучук не можеше да разчита на двама от основните си футболисти в атака - крилото Майкон Маркес, който ще пропусне всички мачове до края на сезона, и наказания голмайстор Даме Н'Дойе. Добрата новина беше завръщането на вратата на любимеца на феновете Гилерме, а в предни позиции като титуляр започна Роман Павлюченко.

За Терек проблем беше отсъствието на крайните бранители Ризван Уциев и Фьодор Кудряшов. Вместо тях старши треньорът Рашид Рахимов пусна Марчин Коморовски и Иван Темников. Атаката поведе Аилтон, подкрепян от Кану, Мачей Рибус и Игор Лебеденко.

Срещата започна с очакван домакински натиск, но без сериозни положения пред вратата на Ярослав Годзюр. Футболистите на Терек действаха много дисциплинирано и търпеливо чакаха шанса си. В 30-ата минута след бърза контра Рибус подаде на Аилтон, който изведе гостите напред в резултата. "Железничарите" отговориха веднага и Гюдзюр спаси силен удар на Павлюченко, а след това Коморовски изчисти пред крака на връхлитащия Ренат Янбаев. В самия край на полувремето Локо имаше още един шанс да изравни, но след центриране от фаул на Аелксандър Самедов и лоша реакция на Гюдзюр, никой от играчите на домакините не успя да стигне до топката и да я насочи във вратата.

Столичани продължиха да притискат съперника си и след почивката. В 54-ата минута гредата попречи на Мбарк Бусуфа да се разпише, а статичните положения създаваха все повече проблеми на защитата на гостите. Десетина минути по-късно Аилтон можеше да вкара втори гол за Терек, но и той стреля в гредата.

Локомотив изравни в 72-ата минута. Андрей Семьонов изби топката с глава, но тя попадна в Сергей Ткачов, който намери Павлюченко и бившият руски национал бе точен за 1:1. Малко по-късно отново той се оказа в прегръдките на съотборниците си. Този път Самедов центрира меко и Павлюченко с глава не остави шансове на Годзюр.

До края мачът бе изключително нервен, а резервата на Терек Джереми Бокила пропусна да изравни в добавеното време, стреляйки право в ръцете на Гилерме.

Загубата остави тимът от Грозни на 12-о място в класирането с 26 точки. В следващия кръг Терек приема Динамо (Москва), а Локомотив има тежко гостуване на Краснодар.