Вердер прескочи трапа (видео)

Вердер (Бремен) може би се спаси от изпадане след ценна домакинска победа с 3:1 над Хофенхайм в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата. Три мача преди края отборът от "Везерщадион" се отдалечи на 9 точки от Хамбургер ШФ, който засега отива на бараж със своето 16-о място.

Играчите на Робин Дут бяха "смразени" рано-рано след попадение на Кевин Фоланд в 3-ата минута. Те обаче успяха да се съвземат и четвърт час по-рано Филип Баргфреде анулира аванса на съперника с далечен шут и рикошет в тялото на Себастиан Руди.

Постепенно бременци наложиха игрово превъзходство, но стигнаха до обрата чак в 78-ата минута, когато защитникът Сантиаго Гарсия вкара за 2:1.

В 85-ата минута обаче Вердер можеше да изпусне успеха, защото гостите получиха право да изпълнят наказателен удар. Все пак вратарят Рафаел Волф успя да отрази изстрела на Сеад Салихович.

В продължението на редовното време резервата Нилс Петерсен заби успокоителния трети гол след пас на Франко ди Санто.