Живко Миланов и Том докосват спасителния бряг (видео)

Битката на Том (Томск) за оцеляване в Премиер лигата на Русия продължава. Макар и отписван от мнозина преди началото на втория полусезон, отборът на Живко Миланов е все по-близо до спасителното 12-о място. Днес футболистите на старши треньора Василий Баскаков спечелиха домакинството си на друг застрашен от изпадане - Криля Советов, с 2:0 и се доближиха само на 2 точки от спасителната зона.

Головете за Том отбелязаха Ренат Сабитов и Ян Холенда в средата на първото полувреме. Двамата се разписаха в рамките на две минути и прекършиха съпротивата на гостите от Самара, които имат най-лош актив от всички отбори през пролетта и се смъкнаха до 13-ата позиция, като преднината им пред Том вече е само точка.

Домакините бързо наложиха волята си, въпреки че още в началото централният им нападател Игор Портнягин се контузи. В 28-ата минута Кирил Панченко центрира от фаул и Сабитов с глава насочи топката в мрежата. Само две минути по-късно отново Панченко се отличи с асистенция. Той намери в наказателното поле резервата Холенда, който покачи на 2:0.

Криля Советов не успя да направи нищо в градивен план след почивката и продължава да няма победа през 2014 година. В следващия кръг самарци приемат Амкар, а Том е гост на Урал.