Ясен е и вторият финалист за Купата на Русия

Ростов победи с 3:1 втородивизионния Луч-Енергия и се класира за финала в турнира за Купата на Русия. Там тимът на Миодраг Божович ще срещне Краснодар, който вчера елиминира ЦСКА (Москва). Александър Гацкан, Жано Ананидзе и Артьом Дзюба отбелязаха головете за Ростов, а за гостите точен беше Владимир Романенко.

Домакините бяха абсолютен фаворит и набурзо поведоха с 2:0. В 13-ата минута Гацкан получи пас от Тимофей Калачов и опъна мрежата, а в 27-ата грешка на вратаря на Луч-Енергия Довбня позволи на Калачов да комбинира с Ананидзе, който за втори път зарадва феновете на "Олимп-2".

Гостите не се предадоха и още до почиквта съумяха да върнат интригата. Корян центрира от фаул, а Романенко с глава намали резултата. В 67-ата минута Ростов получи дузпа, но ударът на Виталий Дяков срещна гредата. В добавеното време тимът от Ростов на Дон спечели още един наказателен удар, превърнат в гол от Дзюба. За нарушението Пономаренко беше изгонен.

Ростов ще играе на финала за Купата на Русия за пръв път от сезон 2002/03. Решителният мач срещу Краснодар ще е на 8 май в Каспийск, а победителят ще спечели квота за Лига Европа.