Ангел Червенков спечели българското дерби в Украйна (видео)

Българският специалист Ангел Червенков спечели задочния спор с колегата си и сънародник Николай Костов, след като воденият от Червенков отбор Севастопол спечели с 2:0 дербито на Крим срещу тима на Костов - Таврия (Симферопол). Сергей Кузнецов и Олександър Караваев вкараха по един гол в двете полувремена и донесоха трите точки за Севастопол. В тима на Таврия пълни 90 минути записаха трима футболисти подвизавали се в "А" група - Давид Каядо от Берое, Нуно Пинто от Левски и Бобан Грънчаров от Ботев (Пловдив). Последните двама получиха жълти картони.

Поражението е четвърто поредно за тима на Таврия, който твърдо заема последното 15-о място в класирането с 9 точки. Последната победа на тима на Костов е от ноември миналата година. Севастопол е 11-и с 25 точки. Лидер е Шахтьор (Донецк) с 50 точки.