Джокович с нова експресна победа в Монте Карло

Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 3,45 милиона евро. Поставеният под номер 2 Джокович се разправи с "щастливия губещ" от квалификациите Пабло Карено Буста (Испания) с 6:0, 6:1 за 48 минути. Сърбинът даде само 10 точки на съперника си в първия сет, който продължи само 23 минути. В последствие Джокович продължи серията си до 3:0 във втората част, когато 22-годишният Буста, 62-и в световната ранглиста, успя да запише гейм, но за повече нямаше сили.

Любопитното е, че в първия си мач в Монте Карло сърбинът отново беше убедителен срещу испанец след 6:1, 6:0 срещу Алберт Монтанес. Джокович очаква на четвъртфиналите победителя от мача между Томаш Бердих (Чехия) и Гийермо Гарсия-Лопес (Испания).