Надал на 1/4-финал в Монте Карло

Осемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд с награден фонд 3,4 милиона евро. Водачът в световната ранглиста победи Андреас Сепи (Италия) с 6:1, 6:3 за 1 час и 13 минути. Испанецът спечели първите четири гейма в двубоя, а в първия сет загуби само един гейм. Във втората част Сепи направи пробив и намали изоставането си на 3:4, но после Надал взе следващите два гейма, завършвайки двубоя с ас.

Носителят на 13 титли от Големия шлем, който има девет поредни финала от надпреварата в Княжеството, ще срещне на четвъртфиналите победителя от мача между първата ракета на България Григор Димитров и номер 6 Давид Ферер (Испания), който се играе в момента. Миналата година на финала Надал загуби от Новак Джокович (Сърбия).