10 от Бенфика шокираха Порто и мечтаят за четири купи (видео)

Бенфика победи Порто с 3:1 и с общ резултат 3:2 се класира за финала в турнира за Купата на Португалия. "Орлите" бяха поставени в много тежка ситуация, след като загубиха първия мач с 0:1, а половин час преди края на реванша резултатът бе 1:1 и тимът на Жорже Жезус се нуждаеше от два гола. На всичкото отгоре, домакините бяха с човек по-малко още от 28-ата минута, когато за два жълти картона беше изгонен левият бек Гилерме Сикейра.

Въпреки всичко, Бенфика показа характер и обърна нещата в своя полза с попадения на Енцо Перес от дузпа и Андре Гомеш. Във финала грандът от Лисабон ще срещне тима на Рио Аве, който малко изненадващо елиминира Брага след 0:0 в първия мач и 2:0 в реванша. Това означава, че Бенфика продължава да се бори за четири трофея през сезона. "Орлите" са почти сигурни шампиони, вече са на финал за купата, в Лига Европа ще се изправят на полуфиналите срещу Ювентус, а в полуфиналите на турнира за Купата на Лигата в Португалия отново ще играят срещу Порто.

Мачът бе изключително напрегнат и реферът Андре Граля показа общо 11 жълти и 2 червени картона. Бенфика поведе с гол на Едуардо Салвио с глава в 17-ата минута, но десетина минути по-късно Сикейра набързо си изкара два жълти картона и остави съотборниците си с човек по-малко. Това принуди Жорже жезус да извади централния нападател Оскар Кардосо и да пусне вместо него Андре Алмейда.

В началото на втората част Силвестре Варела изравни и това сякаш сложи край на интригата, но Бенфика не се предаде и в намален състав стигна до така необходимите два гола. Първо Енцо Перес беше точен от дузпа в 59-ата минута, а развръзката настъпи в 80-ата минута, когато Андре Гомеш вдигна на крака за трети път публиката на "Ещадио Луж".

В самия край на мача Рикардо Куарешма от Порто също получи втори жълт картон и съперниците завършиха с по 10 човека.

Загубата превърна сезона в кошмар за Порто. Съставът на Луиш Кастро рискува да остане без трофей, а няма да участва и в Шампионската лига, защото ще завърши на трето място в първенството.