Абсолютен шок за Евертън на "Гудисън парк" след седем поредни победи

Изключително шокираща загуба с 2:3 като домакин на Кристъл Палас допусна претендиращият за място в топ 4 тим на Евертън, който до момента имаше седем поредни победи. Възпитаниците на Роберто Мартинес не успяха да се преборят с непретенциозния тим на "орлите", които нямат особени амбиции до края на сезона, след като се намират на комфортното 11-о място с вече 40 точки в актива си. По този начин "карамелите" отново дадоха инициативата на Арсенал в борбата за последното четвърто място, даващо квота за участие в Шампионската лига. Поражението остави Евертън на петото място с 66 точки, една по-малко от Арсенал, четири кръга преди края на сезона.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на гостите, които взеха аванс чрез попадение на Джейсън Пънчиън в 23-ата минута, а можеха да водят и по-убедително, но Яник Боласие разтресе гредата зад Тим Хауърд. Само четири минути след подновяването на играта обаче гостите от Лондон все пак успяха да удвоят своя аванс, след като Боласие центрира от корнер и Скот Дан с глава опъна мрежата за 0:2.

Резервата Стивън Нейсмит намали, но Камерън Джероум отново даде аванс от два гола на гостите с гол в 73-ата минута след удар по тревата. Кевин Миралас възвърна минимални надежди за Евертън с попадение в 86-ата минута, но домакините нямаха сили да стигнат до повече до края на мача.