Байерн разгроми Кайзерслаутерн, продължава гонитбата на требъл (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) победи с 5:1 на Кайзерслаутерн в 1/2-финала за Купата на Германия на собствения стадион "Алианц Арена" и се класира на финала  на 17 май, където ще срещне големия си съперник Борусия (Дортмунд), който вчера отстрани Волфсбург с 2:0.

Така Байерн, който си осигури трофея още през март, продължава битката на още на два фронта - Купата на Германия и Шампионската лига, където също достигна до 1/2-финал.

Попаденията за баварците отбелязаха Бастиан Швайнщайгер (24), Тони Кроос 32), Томас Мюлер (50), Марио Манджукич (78) и Марио Гьотце (91). За гостите почетният гол вкара Симон Цолер (60).

Байерн беше без титулярния си вратар Мануел Нойер, който се контузи при загубата с 0:3 от Борусия (Дортмунд) през уикенда в мач от Бундеслигата.

Байерн - Кайзерлаутерн

Баварците подхванаха съперника още от първата минута. Воденият от Джосеп Гуардиола тим търсеше убедителна победа, за да отмие срама от загубата у дома от Борусия (Дортмунд) с 0:3 през уикенда. Не бяха минали и 10 минути игра, когато Бастиан Швайнщайгер начели греда. Отбраната на гостите капитулира десетина минути по-късно, когато след изпълнен от Ариен Робен корнер именно Швайнщайгер откри.

Вторият гол отново беше изработен от Ариен Робен. Холандецът напредна отдясно на фланга, преодоля няколко играчи на Кайзерслаутерн и подаде на Тони Кроос на граница на наказателното поле фронтално пред вратата. Кроос стреля, топката тупна коварно пред стража на гостите и влезе във вратата за 2:0.

Интригата в мача умря пет минути след началото на втората част, когато отново след акция на Робен Байерн стигна до трето попадение. Холандецът беше фаулиран в наказателното поле, зад топката застана Томас Мюлер, който с безкомпромисен шут направи 3:0. Гостите все пак стигнаха до почетно попадение чрез Цолер в 60-ата минута, но баварската машина продължи да работи на високи обороти. Франк Рибери пропусна да се разпише, но двамата Марио в състава на Байерн - Манджукич и Гьотце не сгрешиха. С попадения в 78-ата и първата минута на продължението те направиха резултата 5:1 и вдигнаха на крака трибуните на "Алианц Арена".

Байерн - Кайзерслаутерн 5:1

1:0 - Швайнщайгер (24)
2:0 - Кроос (32)
3:0 - Мюлер (50-д)
3:1 - Цолер (60)
4:1 - Манджукич (78)
5:1 - Гьотце (90)

Байерн: Редер, Лаам, Боатенг, Данте, Алаба (81-Рафиня), Швайнщайгер (75-Мартинес), Кроос, Робен (65-Гьотце), Мюлер, Рибери, Манджукич.

Кайзерслаутерн: Сипел, Льове (68-Фортунис), Торехон, Хейнтц, Дик, Орбан, Цимер, Йенсен (77-Идрису), Ринг, Матмур, Цолер (78-Лакич).