Рилски продължи възхода си в Ямбол

Рилски спортист продължи възхода си, записвайки втора поредна победа като гост. След като в миналия кръг от TESY Национална Баскетболна Лига играчите на Росен Барчовски удариха Черно море Порт Варна, сега те надиграха Ямбол в зала "Диана" с.

Успехът бе под №10 за бронзовите медалисти от Купата на България, които са на шеста позиция във временното класиране с баланс от 10-12. Ямбол от своя страна е на пето място с актив от 12 победи и 11 поражения.

Мачът започна с нискорезултатна първа част, в която двата отбора реализираха общо 19 точки, а Ямбол имаше аванс от 9:10 след нейния край. През втората четвърт Рилски заигра по-добре и постепенно стигна до обрат и съответно 32:30 на почивката.

Самоковци нанесоха удара си през третата част, в която се откъснаха напред в резултата след силни изяви на последното си попълнение Джъстин Грей, който помогна на своя тим да поведе с 63:51. В заключителната четвърт момчетата на Юли Радионов опитаха да се върнат в мач, но единственото, което успях да направят бе да свалят две точки от пасива си за крайното 83:73.

За Рилски спортист най-полезни бяха Джъстин Грей с 24 точки, Йордан Бозов с 15 точки и Върнън Тейлър с 14 точки.

За домакините със 17 точки завърши Сергей Цветков, а 12 точки записа Станислав Славейков.