Надал започна с победа в Монте Карло

Осемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд с награден фонд 3,4 милиона евро. Водачът в световната ранглиста победи руснака Теймураз Габашвили с 6:4, 6:1 за 1 час и 13 минути игра. Левичарят от Манакор преодоля трудно начало, но в хода на мача намери играта си и показа високата си класа. Габашвили стартира отлично и проби още в първия гейм. Той удържа аванса си до 3:1 и дори имаше възможност за втори пробив за 4:1, но Надал го спаси с отлично воле на мрежата. Испанецът изравни още при 3:3, а след 4:4 той взе шест поредни гейма, което се оказа решаващо за успеха. Надал, който има девет поредни финала от надпреварата в Княжеството, ще срещне в третия кръг Андреас Сепи (Италия), който елиминира Пабло Андухар (Испания) със 7:6(5), 5:7, 6:4 след 2:49 часа игра.