Вижте скандала между двамата от Дортмунд (видео)

Снощи Борусия (Дортмунд) затвърди отличната си форма, побеждавайки Волфсбург с 2:0, като по този начин се класира на финала за Купата на Германия. Всички се забавляваха - от феновете по трибуните до играчите на терена. Двама от тях обаче намериха време да се скарат. В заключителните секунди, когато резултатът отдавна беше оформен, камерите показаха как вратарят Роман Вайденфелер и Марко Ройс си размениха остри реплики.

От клуба отказват да кажат какво точно е породило този гняв, но според германските медии Вайденфелер е потърсил сметка на Ройс за несериозното му отношение към една от последните атаки на Волфсбург. Офанзивният играч отказа да се затича и да покрие зоната си, след което съперникът с лекота стигна до вратата и за малко да вкара. Става дума за положение в 92-ата минута, а ако бяха реализирали, "вълците" щяха да имат още три минути за изравнителен гол, тъй като съдията беше дал 5-минутно продължение.

Секунди след това Ройс беше сменен, но разговорът на висок тон с Вайденфелер продължи от скамейката.

След двубоя капитанът Себастиан Кел реши да се пошегува, като обясни, че в действителност съотборниците му са се разбирали къде ще излизат през уикенда и какво ще ядат.