Победи за Барселона и Реал Мадрид в Евролигата

Реал Мадрид победи у дома Олимпиакос с 88:71 в първи плейофен мач от Евролигата по баскетбол, който е повторение на финала от миналия сезон. Испанците поведоха с 48:41 преди почивката, а при подновяване на играта увеличиха аванса си до 68:51, за да се поздравят с успеха в първата среща от серията. Руди Фернандес завърши с 20 точки за испанския гранд, а съотборниците му Серхио Родригес и Серхио Люл добавиха по 12 точки. Василис Спанулис вкара 18 точки за гръцкия отбор.

Втората среща е в Мадрид в четвъртък. В друг мач от Евролигата испанският Барселона надигра с 88:61 като домакин състава на Галатасарай. Каталунците изоставаха през първата половина на срещата, но направиха серия от 14:0 и взеха аванс преди втория двубой от серията между двата отбора. Бощян Нахбар беше най-резултатен за успеха на Барса с 19 точки, а Хуан Карлос Наваро добави още 12 точки. Карлос Аройо реализира 14 точки за победителите, преди да бъде заменен заради контузия. Фуркан Алдемир и Ендер Арслан отбелязаха до 9 точки за турския отбор.