Хасково разби Дунав и запази интригата в серията

Хасково 2012 разби у дома шампионките от Дунав 8806 със 78:58, намалявайки изоставането си в полуфиналната серия до 1-2 победи. С убедителния успех  момичетата на Елена Станкова запаизха интригата, а при нов успех утре ще пратят полуфиналите в пети решаващ мач, чийто домакин ще е Русе.

Сребърните медалистки от турнира за Купата на България бяха по-добрият отбор през всичките 40 минути и заслужено стигнаха до победата. Още след първата част те вече водеха с 26:13, а през вторите 10 минути запазиха лидерството за 41:30 на полувремето.

През третата четвърт домакините избухнаха и добавиха още осем точки към убедителната си преднина - 59:41, а в оставащите 10 минути авансът им надхвърли 20 точки на няколко пъти, преди да се стигне до крайното 78:58.

Биджони Рийвс наниза 24 точки за победителките, Уолтия Рол добави 18 и 11 борби, а Лидия Върбанова реализира 14 точки.

Кристина Сантяго се отличи с 15 за Дунав, докато Зорница Костова остана с 14.