Джерард: През първия половин час мислех, че сме ги отвяли

Ливърпул e изиграл най-добрия си мач от началото на сезона, заяви капитанът Стивън Джерард след победата на мърсисайдците с 3:2 над Манчестър Сити. Успехът остави "червените" еднолично на първото място в английската Висша лига, като до края на надпреварата остават четири кръга.

"Това може би беше най-добрият ни мач от началото на сезона. През първите 30-35 минути мислех, че сме отвяли така наречения най-добър гост в първенството. Можехме да вкараме дори три или четири гола. Манчестър Сити обаче е топ-отбор, който разполага с футболисти от най-висока класа. Сами видяхте, че от пейката влязоха играчи, чиято цена е 30-40 милиона лири. Ясно беше, че те ще се възползват от умората, която натрупахме по време на натиска през първото полувреме. За наше щастие, ние останахме в играта с гола на малкия магьосник (б.пр.- Филипе Коутиньо). Той най-вероятно вкара най-важния гол в своята кариера", заяви Джерард след победата над Манчестър Сити.

Капитанът на Ливърпул беше изключително емоционален след последния съдийски сигнал, когато камерите дори уловиха сълзи в неговите очи. До края на сезона "червените" имат още четири мача за печелене - срещу Норич Сити, Челси, Кристъл Палас и Нюкасъл.

"Имахме много възходи и падения в тези 17 години, в които играя за Ливърпул. Аз обаче се наслаждавам на всяка минута на терена. В момента дори се чувствам отново на 21 години. Следва най-важният месец в моята кариера и аз ще дам всичко от себе си, за да завършим започнатото. Трябва да останем спокойни, защото ни предстоят четири финала", добави той.