Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Атлетико (Мадрид) продължава да мечтае (видео)

Отборът на Атлетико (Мадрид) продължава да мечтае за шампионската титла в Примера дивисион, след като записа седма поредна победа на сметката си, като надигра с 2:0 Хетафе в гостуването си от 33-ия кръг. Защитникът Диего Годин откри резултата в 40-ата минута, а в 85-ата минута Диего Коща добави втори гол, но в този момент получи и неприятна контузия като удари коляното си в гредата. Преди това бразилецът пропусна да отбележи още едно попадение като изпусна дузпа в 66-ата минута. С този успех "дюшекчиите" отново са еднолично на върха в класирането с преднина от три точки пред Реал (Мадрид) и 4 пред Барселона.

Първото полувреме бе сравнително равностойно. Гостите първи стигнаха до нещо по-интересно пред някоя от двете врати, като в 15-ата минута Габи Фернандес стреля покрай вратата. След това обаче и домакините имаха две добри възможности като Алексис с глава не успяваше да уцели вратата.

В 27-ата минута пък Диего Годин стреля от близо с глава, но и той не бе точен. В 40-ата минута обаче защитникът поправи мерника си и след ново центриране към него в наказателното поле този път насочи кълбото в мрежата за 0:1.

Хетафе започна по-активно втората част и на два пъти Тибо Куртоа бе поставян под напрежение от Хуан Родригес и Адриан Колунга, но и в двата случая стражът бе на мястото си.

В 65-ата минута обаче Атлетико си спечели дузпа за задържане на Анхел Лафита срещу Габи Фернандес. Диего Коща пък получи възможност да стреля от бялата точка, но ударът му бе спасен, а при добавката и Раул Гарсия не успя да преодолее вратаря Жорди Кодина.

Шест минути по-късно Диего имаше нова добра възможност и стреля от далеч, но отново в ръцете на вратаря. В 85-ата минута "дюшекчиите" все пак отбелязаха второ попадение след като Адриан Лопес изведе Диего Коща, който с шпагат засече топката във вратата, но в ситуацията удари коляното си в гредата и бе изнесен на носилка, като не е ясно колко сериозна е травмата му.

С тази победа Атлетико събра актив от 82 точки и е на върха във временното класиране. Хетафе пък остава в зоната на изпадащите на 18-ата позиция с 31 точки.