Аржентинците на Интер разкъсаха Самп насред Генуа (видео+галерия)

Миланският гранд Интер разпиля с 4:0 Сампдория на пълния "Луиджи Ферарис" в мач от 33-ия кръг на Серия "А" и прекъсна серията си от четири мача без успех. Аржентинците на “нерадзурите” Мауро Икарди (13, 63), Валтер Саумел (60) и Радриго Паласио (78) бяха точни за успеха, който бе белязан от червен картон на Едер в 20-ата минута. Две минути по-рано Макси Лопес изпусна дузпа за моментното 1:1, а Самир Ханданович с четири страхотни спасявания запази преднината на тима си до втория гол.

Така Интер вече има 53 точки и заема пето място, което дава право на участие в Лига Европа. Втората поредна загуба остави “моряците” на 12-о място с 41 точки.

Аржентинците на Интер разкъсаха Самп насред Генуа Двубоят се очакваше с голям интерес заради сблъсъка между Лопес и Икарди, които от най-добри приятели вече не си говорят, след като деветката на Интер се сгоди с доскорошната съпруга на звездата на Самп.

Напълно очаквано нападателят на домакините категорично отказа да поздрави своя сънародник преди мача, а пълните трибуни на “Ферарис” мощно освиркваха Икарди, който миналата година отбеляза 10 гола с екипа на тима.

Аржентинците на Интер разкъсаха Самп насред Генуа

Още в 13-ата минута обаче голмайсторът на Интер даде преднина на гостите и демонстративно изнерви тифозите на “моряците”. Той се възползва от подаване на Паласио и вкара своя седми гол за “нерадзурите”, а след това получи жълт картон за провокацията към феновете.

Лопес можеше да отговори на Икарди още в 18-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ранокия извърши нарушение срещу Даниеле Гасталдело, но Макси Лопес застана зад бялата точка и сгреши. Ударът на аржентинеца бе спасен майсторски от Ханданович, който изигра феноменален мач.

В 20-ата минута Едер от домакините бе изгонен. Нападателят първо получи жълт картон за симулация, а след като се хвана за гушата с Валтер Самуел и Ханданович, получи втори картон в рамките на няколко секунди и напусна принудително. Въпреки предимството си на терена Интер изпитваше сериозни трудности и само суперпроявите на техния вратар ги спаси от изравняване.

До края на първата част Ханданович обра овациите, като на два пъти спаси вратата си със страхотни рефлекси след удари на Роберто Сориано и веднъж след изстрел на Лопес.

Аржентинците на Интер разкъсаха Самп насред Генуа Втората част започна с две положение за Паласио, който стреля в аут. В 60-ата минута Самуел с глава удвои след центриране от корнер. Три минути по-късно Паласио намери Икарди, който отблизо направи 0:3 и предреши сблъсъка. Лопес нямаше късмет да вкара в следващите минути. Най-добрият на терена - Паласио, отбеляза също в 78-ата минута, а до края Ханданович направи още едно спасяване.

Аржентинците на Интер разкъсаха Самп насред Генуа Успехът приближи "черно-сините" до Европа, но предстоят мачовете на истината за тима на Валтер Мадзари, който гостува на Парма, приема Наполи, следва дерби с Милан и приема Лацио преди да завърши сезона с гостуване на Киево.