Локо (Москва) сдаде първото място (видео)

Локомотив (Москва) допусна грешна стъпка в битката за титлата, която може да се окаже и фатална. "Железничарите" не успяха да победят последния в таблицата Анжи и отстъпиха лидерската позиция на Зенит, който записа 4 поредни победи под ръководството на Андре Вилаш-Боаш. Мачът в Черкезово завърши 0:0, като домакините направиха доста пропуски, а веднъж и гредата спаси стража на Анжи Михаил Кержаков.

в оставащите 5 кръга призовите места ще се разпределят между три отбора - Локо, Зенит и ЦСКА (Москва). Тимът на Георги Миланов изостава на 4 точки от питерци, но има най-лесна програма. Въпреки спечелената точка, Анжи продължава да е на дъното в класирането, но се намира във възходяща форма и миналата седмица разгроми с 4:0 Динамо (Москва).

Кадрови проблеми тревожеха и двамата треньори. Леонид Кучук не можеше да разчита на трима титуляри в халфовата линия - Дмитрий Тарасов, Ян Тигорев и Ласана Диара. Всичко това наложи включването сред стартовите 11 на Магомед Оздоев и Тарас Михалик, които по принцип по-рядко получават шанс. Заради травма плеймейкърът Мбарк Бусуфа остана на пейката, но влезе в игра в началото на второто полувреме.

Анжи беше без десния бек Беноа Ангбва, халфа Карлен Макъртчян и бившия футболист на Локомотив Александър Алиев. Гаджи Гаджиев обаче разполагаше с възвръщащия формата си таран Александър Бухаров и бързоногите Владимир Бистров и Фьодор Смолов.

Преди почивката най-много работа имаше за вратаря на гостите Михаил Кержаков. Още в началните минути той спаси коварен изстрел на Михалик и удар на Александър Самедов от фаул. "Железничарите" трудно намираха свободни пространства по фланговете, където е силата на тима заради пробивите и центриранията на Самедов и Майкон Маркес. Анжи стоеше стабилно в отбрана и рядко поглеждаше към вратата на Иля Абаев.

В 31-ата минута Самедов центрира от фаул и Майкон, който беше с гръб към вратата, отклони топката с глава, но тя срещна напречната греда. В края на полувремето стана напечено и пред двете врати. Първо Кержаков отрази удар на Даме Н'Дойе, а след това Бистров се откъсна опасно и при една от редките контри на гостите, но беше застигнат от Ян Дюрица. В добавеното време на първата част Магомед Оздоев изведе Н'Дойе в наказателното поле, но той отново не успя да намери път към вратата.

Виждайки, че нещата не вървят добре, Кучук се принуди да пусне доскоро контузените Бусуфа и Диара. Двамата поеха контрола в средата на терена, но Анжи все така се защитаваше спокойно и не допускаше да се стигне до опасни ситуации пред Кержаков. В средата на второто полувреме пък се контузи Майкон и вместо него влезе Максим Григориев.

С напредването на времето в играта на домакините се усещаше все повече нервност. Те се настаниха трайно в половината на съперника, но всички атаки завършваха с еднотипни центрирания. В 80-ата минута топката стигна до Н'Дойе, но сенегалецът отново загуби дуела с Михаил Кержаков. Последната възможност за гол се откри пред резервата Григориев, но от малкото наказателно поле той стреля над вратата. До края имаше няколко разбърквания пред Кержаков, но до гол така и не се стигна.