Сошо не се предава

Отборът на Сошо продължава борбата си за спасение, след като победи с 2:0 Тулуза в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Тимът от Източна Франция за момента е на пет точки от излизане от опасната зона, но също така и мач повече от първия неизпадащ - Гинган. Автори на попаденията днес бяха Джордан Аю в началото на мача и Рой Контут след почивката. Така Сошо е с 30 точки на 18-о място, докато Тулуза е с комфортните 44 точки на девета позиция.

Ница загуби поредени точки в продължението на мачовете си. "Орлетата" бяха надиграни с 1:2 от Лориен като домакини. Жил Суну и Венсан Абубакар в последната минута донесоха успеха на "мерлузите". Между головете Тимоти Колоджейшак бе изравнил. Лориен е с 41 точки на десета позиция, докато Ница остава с 39 на 12-о място.

Аячо забави официалното си изпадане в Лига 1 след като удържа равен 1:1 срещу Бордо като домакин. Жусие откри за гостите, но Меди Мостефа изравни за корсиканците. Все пак сбогуването на Аячо с елита може да стане още утре, ако Гинган вземе точка от Нант.

Евиан пък е на път да си осигури спасението, след като победи с 2:1 Бастия. Никола Бенезет и Даниел Вас бяха точни за савойци, а за гостите се разписа Флориан Распентино. Евиан е с 38 на 15-о място - на пет точки от опасната зона.