Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Радост на "Бернабеу" - Реал задмина Барса (видео)

Реал Мадрид се възползва от грешната стъпка на Барселона при гостуването на Гранада и излезе на второ място в Примера. Макар и без контузената си звезда Кристиано Роналдо, отборът на Карло Анчелоти разгроми с 4:0 последния Алмерия и вече има с точка повече от каталунците. Анхел ди Мария откри резултата в 28-ата минута, а след почивката Гарет Бейл, Иско и Алваро Мората оформиха изразителния успех на "белия балет".

Реал бе абсолютен господар на терена и се реваншира пред феновете си след загубата от Борусия (Дортмунд) през седмицата. "Кралете" продължават да имат реални шансове да спечелят всички трофеи през сезона, като първият шанс да вдигнат купа е още след няколко дни, когато е финалът за Купата на краля срещу Барселона.

Серхио Рамос отпадна от състава в последния момент поради травма. Рафаел Варан застана до Пепе в центъра на защитата. Начо Фернандес беше поставен на десния бек, а Иско получи мястото на Кристиано Роналдо.

Мачът започна с очакван натиск на "белите" и мощен шут на Анхел ди Мария разтресе напречната греда. Аржентинското крило беше най-добрият футболист на терена и всяко негово докосване до топката всяваше смут в защитата на гостите. Гарет Бейл също се опитваше да е активен, но в няколко ситуации взе грешното решение.

Нулевото равенство се запази до средащата на първата част, когато бранителите на Алмерия позволиха на Ди Мария да си освободи пространство за удар и след миг Естебан Андрес Суарес трябваше да вади топката от вратата. Стражът на гостите направи серия от добри спясвания, но в този случай беше безпомощен.

В 33-ата минута Фабио Коентрао поиска дузпа, но реферът Мартинес Мунуера с жест показа играта да продължи. Малко след това Ди Мария можеше да вкара зрелищен гол директно от корнер, но Естебан внимаваше и боксира над гредата.

Второто полувреме започна с пропуск на Иско, но защитата на Алмерия все по-често грешеше и вторият гол не закъсня. В 53-ата минута Бензема хитро изведе Бейл и той удвои преднината на Реал. Това бе 14-и гол за уелсеца в Примера. Само три минути по-късно Иско овладя топката в наказателното поле, финтира съперник и с остър удар по земята вкара за 3:0.

При този резултат Анчелоти смени Бейл, Ди Мария и Коентрао, а Бензема единствен от титулярите в предни позиции не успя да се разпише, включително и от няколко метра след перфектно центриране на Начо Фернандес. Крайният резултат бе фиксиран от резервата Мората, който получи пас в наказателното поле и технично преодоля Естебан. Останаха обаче съмнения, че нападателят си е помогнал с ръка при овладяването на топката.

Третата поредна победа позволи на Реал да събере 79 точки, колкото има и водачът Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" гостуват утре на Хетафе. Алмерия е на предпоследна позиция с 30 точки.