Рома на 5 точки от Юве, интригата остава (видео)

Рома победи Аталанта с 3:1 в мач от 33-ия кръг на Серия "А" и постигна шести пореден успех в първенството. Същата серия имаха и гостите от Бергамо, преди миналата седмица да отстъпят с 0:2 у дома на Сасуоло. Благодарение на победата "вълците" отново се доближиха на 5 точки до водача и лидер в класирането Ювентус, който обаче е с мач по-малко.

Първия гол в срещата на "Олимпико" вкара Родриго Тадей в 13-ата минута. В края на полувремето Адем Ляич покачи на 2:0, а Жервиньо в 63-ата минути отбеляза третото попадение за Рома. "Бергамаските" намалиха в 78-ата минута с точен изстрел на Джулио Милячо.

Франческо Тоти, Адем Ляич и Жервиньо водеха атаката на "джалоросите". От състава липсваше наказаният Матия Дестро, който беше санкциониран за удар без топка срещу Давиде Астори от Каляри. Пораки наказания за Рома отсъстваха още Алесандро Флоренци и Миралем Пянич. Мястото на контузения Меди Бенатия в центъра на защитата зае Рафаел Толой.

За Аталанта в предни позиции започнаха Херман Денис и Джузепе Де Лука.

Аталанта нямаше победа като гост на Рома от повече от десетилелие, но през есента изпусна трите точки в Бергамо в последната миута, когато точен беше Кевин Строотман. Домакините започнаха силно и още в първата минута Андреа Консили трябваше да се намесва след удар на Жервиньо. Не след дълго резултатът все пак бе открит. Додо достигна топката до аутлинията и акробаточно върха към Тоти, той свали за Тадей и бразилецът с мощен шут опъна мрежата.

Тоти и Раджа наинголан бяха близо до това да удвоят преднината на Рома, но Консили показа добър рефлекс в няколко ситуации. За гостите опасен удар отправи Марсело Естигарибия, но той не попадна в очертанията на вратата. Малко след почивката Наинголан пропусна да завърши с гол красива комбинация на "джалоросите", но секунди по-късно Тоти центрира към Даниеле Де Роси, който намери Ляич и сръбският национал се разписа за пръв път от два месеца.

В 63-ата миута прендината на Рома стана класическа след поредното красиво взаимодействие между Тоти, Ляич и Жервиньо. Капитанът подаде с пета на Ляич, той изведе Жервиньо и нападателят не пропусна да отбележи осмия си гол за сезона. Не след дълго националът на Кот д'Ивоар имаше шанс да реализира още едно попадение, но пропусна след пас на Додо. Вместо това, в 78-ата минута Милячо беше точен след центриране на Йоан Бенаулан и с глава оформи крайния резултат.