Томис на Мартин Стоев на победа от защита на титлата в Румъния

Волейболният отбор на Томис (Констанца), който е воден от бившия селекционер на националния отбор на България Мартин Стоев, е само на победа от защита на титлата в румънската Дивизия 1. Томис, в който играят Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов, надделя много трудно и драматично вкъщи над Волей Мунисипал (Залъу) с 3:2 (25:14, 25:16, 22:25, 22:25, 15:11) във втората среща от финалната серията, играна тази вечер в спортната зала в Констанца.

По този начин волейболистите на Констанца дръпнаха с 2-0 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача, след като вчера спечелиха първия мач с 3:0 гейма. Третият и евентуално четвъртия двубой между двата тима са в четвъртък и петък (17 и 18 април) в Залъу.

Тримата българи в състава на Томис играха цял мач като титуляри. Момчетата на Стоев започнаха силно и спечелиха убедително първите два гейма с 25:14 и 25:16. След това последва отпускане, което позволи на гостите от Залъу да изравнят до 2:2 гейма след 25:22 и 25:22 и да вкарат срещата в тайбрек. В крайна сметка волейболистите на Томис успяха да сечелят петия решителен гейм с 15:11 след блок-аут на Дмитрий Бахов, а с това и победата с 3:2.