ЗАКСА - Ресовия 2:3, страхотен Ники Пенчев с 12 точки за обрата от 0:2 (ГАЛЕРИЯ)

Шампионът на Полша Асеко Ресовия (Жешув) постигна драматична победа при гостуването си на ЗАКСА (Кенджениджин-Кожле) с 3:2 (16:25, 25:27, 25:23, 25:22, 15:10) в третия мач от полуфиналната серия в полската Plus Liga.
ЗАКСА - Ресовия 2:3, Ники Пенчев с 12 точки за обрата от 0:2
Националът Николай Пенчев и съотборниците му отстъпваха с 0-2 успеха и серията изглеждаше почти напълно изгубена, след като ЗАКСА спечели първите две срещи в Жешув. В края на втората част обаче на полето се появи Николай Пенчев, което значително подобри представянето на шампионите.
Пенчев се отчете с 12 точки (1 ас, 1 блок, 59% ефективност в атака, 20% перфектно и 35% позитивно посрещане).
Давид Конарски заби 30 точки (2 аса, 5 блока, 42% ефективност в атака), а Пьотър Новаковски добави още 12 точки (4 блока, 89% ефективност в атака) за успеха на Ресовия.
Доминик Витчак се отличи с 32 точки (4 блока, 47% ефективност в атака) за ЗАКСА, а Дик Коой добави още 21 точки.
Така Асеко Ресовия намали изоставането си в серията до 1-2. На четвъртата среща днес обаче отново домакин ще бъде ЗАКСА.

ЗАКСА (КЕНДЖЕНДЖИН-КОЖЛЕ) - АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУФ) 2:3 (16:25, 25:27, 25:23, 25:22, 15:10)

ЗАКСА: Доминик Витчак 32, Павел Загумни 1, Лукаш Вишневки 8, Дик Коой 21, Михал Ручяк 2, Марчин Мозджонек 8 - Пьотър гацек-либеро (Гжегож Пилаж, Гжегож Боциек)
Старши-треньор: Себастиан Свидерски
РЕСОВИЯ: Давид Конарски 30, Пьотър Новаторски 12, Лукаш Тихачек 2, Петер Вереш 9, Лукаш Перловки 8, Пол Лотман - Кжиштоф Игначак-либеро (НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 12, Гжегош Кошок 2, Йохен Шьоопс 2, Фабиан Джизга)
Старши-треньор: Анджей Ковал.

ГАЛЕРИЯ от полуфинал №3: ЗАКСА - РЕСОВИЯ 2:3 - ТУК!!!