Томис на Мартин Стоев поведе във финала за титлата на Румъния

Волейболният отбор на Томис (Констанца), който е воден от бившия селекционер на националния отбор на България Мартин Стоев, поведе във финала за титлата в румънската Дивизия 1. Томис, в който играят Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов, надигра трудно у дома Волей Мунисипал (Залъу) с 3:0 (25:23, 25:21, 26:24) в първи мач от финалната серията, игран вчера тази вечер в спортната зала в Констанца.

По този начин волейболистите на Констанца поведоха с 1-0 победи в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата тима е утре (12 април) отново от 17,00 часа българско време в Констанца.

Тримата българи в състава на Томис започнаха като титуляри. Момчетата на Стоев имаха сериозни затруднения във втория и третия гейм, когато изоставаха в резултата. Във втората част Томис губеше с 12:18, но успя да обърне до 25:21 в своя полза. Третият гейм тръгна равностойно, след което гостите от Залъу поведоха с 23:19. Настоящите шампиони успяха веднага да изравнят при 23:23 и дори да стигнат до мачбол при 24:23 благодарение на отличните сервиси и изяви на втория разпределител Андрей Стоян, който замени Андрей Жеков. В крайна сметка волейболистите на Томис измъкнаха трудно гейма с 26:24 след успешна контра на Дмитрий Бахов, а с това и победата с 3:0.