Дунав 8806 стартира с победа в 1/2-финалите на НБЛ

Шампионките от Дунав 8806 (Русе) започнаха с победа битката за място на финала  в Националната Баскетболна Лига, след като спечели мач №1 от полуфиналната серия срещу Хасково 2012 със 79:70.

Кристина Сантяго беше над всички в състава на русенки – 20 точки и 14 борби, Зорница Костова и Виолина Кочева добавиха по 13 точки, а Радостина Димитрова и Шанте Евънс приключиха съответно с по 12 и 11 точки.

Уолтия Рол вкара 24 точки и овладя 11 борби за Хасково, а Корин Адамс приключи с 19 точки.

Баскетблистките на Дунав демонстрираха, че нямат намерение да допуснат изненада, като от самото начало поела лидерството, а до края на първата четвърт домакините вече имаха аванс от 22:13. През вторите десет минути играта сеизравни, но въпреки това, момичетата на Елена Станкова така и не успяваха да намерят верния път към обрата и вместо да се доближи до съперника, гостенките допуснаха пасивът им да нарастне – 29:41.

Минутите след почивката отново преминаха изцяло под контрола на шампионките от Русе, които използваха всеки шанс да нанесат удар и това доведе до разлика от 15 точки в полза на русенки – 64:49. Едва в последната четвърт Георги Божков даде почивка на част от титулярните си състезателки, но това не доведе до обрат в развитието на мача и Дунав 8806 се поздрави с победа в мач №1 от четвъртфиналната серия – 79:70.