Черноморец сам се закопа в София и се доближи до "Б" група (видео+галерия)

Отборите на Локомотив (София) и Черноморец направиха много завързан мач и завършиха 1:1 в среща от 32-ия кръг на "А" група. Милен Василев вкара в 60-ата минута за гостите и бе много близо до това да им донесе изключително ценна победа срещу пряк конкурент в борбата за оцеляване. Маркиньос обаче изравни след 90-ата минута и запази статуквото в дъното на класирането. Попадението падна след неубедителна намеса на защитата на гостите, което доведе до поредна загуба на точки за тима заради гол в добавеното време.

Хиксът остави "акулите" на 4 точки зад "червено-черните" и на 5 зад Славия. Футболистите на Димитър Димитров обаче имат и мач повече, което допълнително усложнява задачата им.

Локомотив (София) - Черноморец 1:1

Мачът започна равностойно и в началните минути двата тима си размениха по една голова възможност. В 19-ата минута Лъчезар Балтанов стреля неточно към вратата на "железничарите". Много по-чиста бе ситуацията, създадена от домакините в 22-ата минута. Гаел проби по лявото крило и центрира към Маркиньос, който бе абсолютно сам в наказателното поле, но стреля в аут. В 43-ата минута Димитър Илиев отправи удар с глава, но също не бе точен.

Съперниците предложиха доста по-динамичен футбол през втората част. В 57-ата минута Маркиньос застраши вратата на Младен Живкович, но рикошет прати кълбото в корнер.

В 60-ата минута Василев получи топката пред наказателното поле, премина съперник и с точен удар прати топката под плонжа на Божидар Митрев за 0:1.

В следващите минути играта се отвори и положенията започнаха да валят и пред двете врати. Отново Василев можеше да се разпише за бургазлии в 64-ата минута, но намери тялото на съперник. Секунди по-късно Карлос Фонсека стреля с глава, но на сантиметри от страничната греда. "Червено-черните" отговориха с две положения на резервата Петър Димитров, но и в двата случая крилото не намери целта.

В 75-ата минута Маркиньос бе в положение на засада преди да асистира за попадение на Илиев, но заради вдигнатия флаг на страничния рефер гол нямаше. Девет минути след това Иво Иванов имаше шанс да изравни, но стреля високо в аут. Малко преди края Димитров пак се оказа на върха на "червено-черна" атака, но не намери добре топката и я прати в аут.

Във втората минута на даденото от рефера Таско Тасков продължение Илиев се пребори със съперник в наказателното поле и стреля, Живкович направи всичко възможно, за да спаси, но кълбото попадна в непокрития Маркиньос, който нямаше как да сбърка и донесе ценната точка за Локомотив.

снимки: Илия Стоименов/Sportal.bg