Голям Атлетико изхвърли много слаба Барса зад борда, "дюшекчиите" мечтаят за паметен дубъл (видео+галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид продължава да лети високо, високо. "Дюшекчиите" стигнаха 1/2-финал в Шампионската лига, след като отстраниха Барселона в испанска схватка от 1/4-финалите с общ резултат 2:1. "Червено-белите" биха с 1:0 своя каталунски опонент тази вечер на "Висенте Калдерон" след попадение на Коке (5). Макар и без контузените Диего Коща и Арда Туран мадридчани удариха три греди и надигра тотално своя безличен опонент, който изигра много слаб мач. Каталунците направиха безброй грешки в защита, а в нападение им лиспваха идеи. Атлети продължава да мечтае не само в Европа, но и в Примера, където е лидер и се бори за титлата.

Давид Вийя и Адриан Лопес поведоха нападението на "червено-белите". Херардо Мартино предпочете Андрес Иниеста за партньор на Лионел Меси и Неймар, а Сеск Фабрегас застана в халфовата линия. Марк Бартра и Хавиер Масчерано очаквано оформиха централната двойка в отбрана.

Атлетико - Барселона Първите три минути "синьо-червените", облечени днес в черно, привидно установиха контрол. Секунди по-късно обаче каталунците биваха задушавани от пресата и мощта на "дюшекчиите". В четвъртата минута Раул Гарсия опита да повтори феноменалния гол на Диего от първия мач. В петата домакините вече водеха с 1:0. Адриан Лопес беше изпуснат и разтресе близката греда, топката отскочи към другия ъгъл, откъдето Давид Вийя центрира, Адриан свали с глава отново към другата греда, където непокритият Коке, който отблизо насочи в мрежата.

Атлетико - Барселона "Блаугранас" не можеха да излязат след 20-ия метър на наказателното си поле в тези минути. В седмата Вийя беше блокиран след грешка на Бускетс при изнасянето. В осмата Пинто се омота с топка в краката и за малко да загуби срещу Адриан, но имаше късмет. В 11-ата Ел Гуахе беше изведен с глава от Коке и разтресе близката греда. В 13-ата и каталунците получиха добър шанс за гол. Алвеш центрира отдясно, а Меси странно беше изпуснат и насочи с глава, но топката облиза близката греда.

Атлетико - Барселона В 19-ата Пинто отново изгледа топката, Вийя спечели битката с Масчерано, но отново малшансът го сполетя и бомбеният му изстрел отскочи от напречната греда. След вихрените 20 минути мадридският тим се прибра и затвори пространствата пред Тибо Куртоа. В 21-ата минута Раул Гарсия се опита да изкара червен картон на Неймар, след като легна да се превива при минимален контакт с бразилеца. В 24-ата Ней свърши много работа на крилото, пребори се с двама и успя някак да центрира, а Меси от шест метра прати кълбото покрай близката греда. В 27-ата Иниеста пресече пас на Адриано, напредна, но шутира слабо по земя.

Атлетико - Барселона Барселона играеше безидейно в атака и рехаво в отбрана. В 41-ата Адриан се втурна в наказателното поле и падна с избутване от Масчерано, съдията Хауърд Уеб замълча. Стотина секунди по-късно Сеск Фабрегас се строполи в наказателното поле и отново не последва сигнал. Повторенията показаха преплитане на крака с Диего Годин, но и преиграване на каталунеца. Минута по-късно Раул Гарсия дръпна за фланелката Сеск, но сякаш недостатъчно за дузпа.

Голям Атлетико изхвърли Барса зад борда В 48-ата барселонци създадоха страхотно положение на бърза атака. Чави отвори пространство за Меси, "шестицата" даде прекрасно подаване в наказателното към Неймар, но Куртоа сложи ръка. Секунди по-късно Бускетс беше близо до гол след лошо посрещане на центриране. В 51-ата Алба получи остра топка, но игра с ръка. В 57-ата каталунците загубиха владението и Вийя се устреми напред, но сбърка подаването.

Голям Атлетико изхвърли Барса зад борда В 60-ата Чави странно беше оставен да стреля с глава, но ударът му мина покрай далечната греда. Тата Мартино опита да изостри играта с включването на Алексис Санчес и Педро Родригес, но положенията липсваха. В 65-ата резервата Диего получи шанс да стреля от малък ъгъл - Пинто изби.

Голям Атлетико изхвърли Барса зад борда В 70-ата Атлети имаше страхотна възможност за втори удар в лицето на Барса. Капитанът Габи Фернандес беше оставен в наказателното поле, напред, но стреля много слабо и Пинто изби с крак. В 72-ата имаше ново спорно положение след избутване на Масчерано. Потърпевш беше Вийя, но съдията остана безмълвен. След положението "рохибланкос" имаха още един шанс, но бяха блокирани. В 78-ата Алексис центрира, Неймар плонжира на дузпата и топката прелетя на сантиметри от гредата.

До края футболистите на Тата Мартино продължиха да играят и нервно, и апатично, и без концентрация. "Червено-белите" пък се хвърляха като лъвове и създаваха положения. В 90-ата Кристиан Родригес излезе на стрелкова позиция, но силният му шут беше избит от Пинто.

Залужено и закономерно Барса напусна Шампионската лига, а Атлетико продължава да пише история. Най-силното постижение на "лос колчонерос" в Купата на европейските шампиони и загубеният финал от Байерн през 1974 година.