Слаб мач и поражение за Пиронкова в Катовице

Поставената под номер 8 в основната схема Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира в Катовице (Полша) с награден фонд 250 000 долара, след като отстъпи с 2:6, 1:6 срещу 90-ата в световната ранглиста Шахар Пеер (Израел). Най-добрата ни тенисистка изигра слаб за възможностите си мач, в който допусна цели седем пробива и спечели само един от сервис геймовете си. Срещата продължи 74 минути, а на 1/4-финалите 26-годишната Пеер ще се изправи срещу победителката от изцяло италианския дуел между Камила Джорджи и втората в схемата на надпреварата Роберта Винчи.

Двубоят не започна по най-добрия начин за българката и тя трябваше да отразява две точни за пробив още в откриващото си подаване. 26-годишната Пиронкова се справи, но в третия гейм нямаше този късмет и се пропука - 1:2. Първата ни ракета съумя да върне бързо пробива - още в четвъртия гейм, но в петия Цвети пак загуби сервис гейма си - 2:3. Пеер нанесе нов удар по самочувствието на пловдивчанката с пробив на нула за 5:2 и бе само на гейм от спечелването на първата част. При свой сервис представителката на Израел пропусна сетбол, след което спаси и брейкпойнт. Пеер демонстрира чудесна игра в защита, както и стабилни форхенди, а след удар в мрежата на Пиронкова сетът приключи - 2:6.

Втората част се разви кошмарно за Цвети. Тя изостана с 0:3 след два пробива и въпреки че върна единия в четвъртия гейм, тя видимо отстъпваше на съперничката си. До края на срещата българката на няколко пъти пусна къси топки на опонентката си, но защитата на Пеер бе на високо ниво. Състезателката от Израел осъществи още два пробива до края - за 4:1 и 6:1, с което стигна и до успеха. Така на практика от спечелените от Пиронкова три гейма в целия двубой само един бе при неин собствен сервис. Другите два дойдоха след пробиви.

Днешният мач бе осми между двете тенисистки, като Пеер вече има 5 победи. През миналия сезон двете отново се изправиха една срещу друга в Катовице и пак израелската представителка излезе победителка.

За достигането си до втория кръг 41-ата в ранглистата Пиронкова си заслужи 3310 долар от наградния фонд и 30 точки за световната ранглиста. Пловдивчанката не направи нито един ас, нито пък двойна грешка. Пеер, която е бивша номер 11 в световната ранглиста, също не се отчете с директна точка от сервис в целия двубой, но двойните й грешки бяха 4.