Шампионът удари Левски и докосна титлата, "сините" с много жертви преди мачовете на истината (видео+галерия)

Шампионът и лидер в класирането Лудогорец победи Левски с 2:0 в в дербито на 31-ия кръг на "А" група и си върна преднината от осем точки пред втория Литекс. Точни за "орлите" бяха  Христо Златински в 73-ата минута от дузпа и Роман Безяк в 90-ата минута. В 84-ата минута Аймен Белаид бе изгонен за втори жълт картон, който получи в рамките на няколко минути.

Така играчите на Стойчо Стоев вече имат актив от 69 точки след 31 мача, спряха серията от две поредни равенства и докосват третата поредна титла. Първите допуснати попадения от Горан Блажевич под ръководството на Елин Топузаков костваха и първата загуба на бившия защитник като треньор на “сините” след три поредни победи. Столичани останаха на пето място с актив от 53 точки, като изостават на пет от третия ЦСКА, а “червените” имат и мач по-малко.

Лудогорец удари Левски с 2:0 По-големият проблем е, че левскарите си тръгват от Разград с доста сериозни загуби. Националът Владимир Гаджев ще е аут заради картони за сблъсъците с Литекс и ЦСКА, след като получи девети жълт картон. Най-добрият защитник на тима Аймен Белаид също получи девети картон и трябваше да е аут за двата мача, но след това бе изгонен и ще отсъства само срещу "оранжевите".

Освен тях и Борислав Цонев ще изтърпи наказание от един мач за пети картон. Както е известно, именно в тези два мача ще стане ясно дали Левски все още има реален шанс да мечтае за Лига Европа.

Лудогорец - Левски Двамата треньори направиха няколко промени в стартовите състави. Стоев извади от титулярния състав Върджил Мисиджан и Роман Безяк, като на тяхно място действаха Даниел Абало и Жуниор Кишида

Младокът Стивън Петков бе изненадата за "сините". Той смени Владислав Мисяк..Капитанът Станислав Ангелов също бе на терена до Даниел Димов. Владимир Гаджев пък действаше зад Валери Божинов.

Лудогорец - Левски Пред препълнените трибуни на "Лудогорец Арена" орелът Фортуна обра овациите с кацането си на своето място преди първия съдийски сигнал на Николай Йорданов. Бъдещият спортен директор на "сините" и настоящ треньор на Черно море Георги Иванов-Гонзо наблюдава срещата от ложата до финансовия директор Константин Баждеков.

Първият точен удар бе на Христо Златински в 8-ата минута, който попадна в ръцете на Горан Блажевич. Последва пропуск на Абало. Картони получиха Чмовш, Гаджев и Димов, а Блажевич показа рефлекс при удар от фаул на Златински в 37-ата минута от границата на наказателното поле.

Лудогорец удари Левски с 2:0 В 40-ата минута хубаво двойно подаване между Божинов и Гаджев завърши със силен удар, който Владислав Стоянов изби. Топката попадна в Рамос, който преодоля бранител и стреля, но Стоянов с нова отлична реакция изби в корнер.

Две минути по-късно Марселиньо стреля с глава при центриране отляво на Абало, но Блажевич отново спаси и полувремето завърши без гол.

Лудогорец - Левски На почивката Петков бе сменен от Мисяк и Рамос бе върнат отдясно на атаката в състава на Елин Топузаков. В 51-ата минута Владо Стоянов с нов отличен рефлекс спаси вратата си след удар на Гаджев от 17 метра.

Абало в 56-ата минута сбърка с поемането на топката сам срещу Блажевич и пропусна отлична възможност. По-малко от две минути след това Абало излезе отново очи в очи с Блажевич, като този път пое добре топката и имаше време да избере в кой ъгъл да стреля, но Блажевич показа класа и спаси.

Лудогорец - Левски След пропуските Мисиджан веднага замени Абало, а Борислав Цонев влезе на мястото на Ангелов. Домакините започнаха да действат по-активно, а Безяк смени Кишада в 68-ата минута.

Няколко минути след това Лудогорец получи дузпа. Тя бе свирена за игра с ръка на Рикардо Нунеш, който докосна топката след удар на Михаил Александров с глава. Зад топката застана Златински и с точен удар даде преднина на "орлите". Голът бе негов шести този сезон в "А" група и трети от три мача в плейофите и общо 10-и във всички турнири.

Димитър Макриев смени Божинов, но последваха две опасности пред Блажевич.

В 82-ата минута Стоянов изби нов опасен удар на Рамос от границата на наказателното поле.

Белаид бе изгонен за втори жълт картон в 84-ата минута за нарушение срещу Безяк, гостите искаха симулация на словенеца, но все пак защитника се прибра преждевременно. Мисиджан стреля силно от фаул и Блажевич отново изби. Последва ново спасяване на Блажевич след удар на Михаил Александров, който облиза и гредата.
Така да се стигна до 90-ата минута, когато с поредния красив гол за този сезон Безяк оформи крайния резултат. Деветката на "орлите" стреля мощно с левия крак от границата на наказателното поле и изправи над 6000 фенове на крака.

Това бе негов 12-и гол в "А" група за сезона и първи в плейофната седмица.
През уикенда Левски приема Литекс на "Георги Аспарухов", докато Лудогорец има тежката задача да гостува на Черно море във Варна.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg