Сан Лоренсо поведе в Аржентина

Сан Лоренсо победи домакина Ол Бойс с 2:1 и излезе начело в класирането след 12-ия кръг на аржентинското футболно първенство "Торнео Финал". Възпитаниците на Едгардо Бауса записаха втори пореден успех в надпреварата и събраха 21 точки, с което изпревариха досегашния водач Колон Санта Фе с по-добра голова разлика. Мауро Матос и Валтер Канеман вкараха два гола в последните седем минути на мача и Сан Лоренсо стигна до обрат, след като Ол Бойс беше повел с попадение на Хавиер Кампора в 17-ата минута. Колон падна с 0:1 при гостуването си на Ланус след точен изстрел на Виктор Аяла още във втората минута.

Други три от лидерите също допуснаха поражения. Шампионът Велес Сарсфийлд падна с 0:1 у дома от Расинг Клуб, след като допусна гол в последните секунди на добавеното време на Лусиано Вието. Велес е трети с 20 точки, колкото има и четвъртият Ривър Плейт, който пък загуби с 1:2 при гостуването си на Белграно след автогол на Марсело Бароберо пет минути преди края.

Годой Крус пък се свлече на пето място с 19 точки след 0:3 при гостуването си на Бока Хуниорс. Хуан Роман Рикелме откри резултата от дузпа в 8-ата минута след фаул в пеналта на вратаря на съперника Хорхе Каранса. Емануел Гилиоти удвои малко след почивката, а в 82-ата минута той вкара втория си гол също от дузпа, за нарушението за която Каранса получи втори жълт и червен картон. Бока прекъсна серия от две поредни загуби и се изкачи на девета позиция с 15 точки.

Снимка: Clarin