Бербатов с асистенция и отменен гол при трудна победа на Монако (видео + галерия)

Отборът на Монако надви гостуващия Нант с 3:1 в последния мач от 32-ия кръг на френската Лига 1. Титуляр за монегаските бе българският нападател Димитър Бербатов. Той игра до 64-ата минута, когато бе сменен от Еманюел Ривиер. Монако не стигна никак лесно до победата, тъй като гостите направиха куп пропуски пред вратата на Даниел Субашич. Домакините все пак спечелиха след голове на Хамес Родригес (18, 76-дузпа) и на Андреа Раджи (72), а за "канарчетата" точен бе Алехандро Бедоя (78).

Бербатов с асистенция и отменен гол при победа на Монако

Бербатов асистира на Хамес Родригес за първото попадение на колумбиеца, а само минута по-късно самият български нападател също реализира гол, но той бе правилно отменен заради засада на 33-годишния благоевградчанин.

В 18-ата минута Бербатов подаде на намиращия се пред наказателното поле на гостите Хамес Родригес и колумбийският офанзивен халф с прекрасен изстрел опъна мрежата зад Максим Дюпе. Преди да се стигне до головия пас и точния изстрел на Родригес останаха съмнения за засада на Бербатов.

Минута по-късно Бербатов също изпрати топката в мрежата на гостите, останал сам на празна врата, но попадението бе правилно отменено, тъй като българският нападател бе в положение на засада.

Играчите на Клаудио Раниери обаче имаха сериозни проблеми в отбрана през първата част, тъй като "канарчетата" от Нант пропиляха няколко голови положения и като по чудо монегаските се оттеглиха в съблекалните с аванс в резултата на почивката.

През второто полувреме гостите продължаваха да създават опасности пред вратата на Субашич, но така и не успяваха да реализират гол и в 72-ата минута бяха наказани за пропуските си. Италианският бек на Монако Андреа Раджи с отличен удар с глава изпрати топката в мрежата зад Дюпе за 2:0 след центриране от корнер на Хамес Родригес.

Това попадение до голяма степен прекърши устрема на Нант, а в 76-ата минута резултатът стана 3:0. Фабиньо бе съборен от вратаря Дюпе в наказателното поле на "канарчетата" и Хамес Родригес превърна в гол отсъдената дузпа. Все пак, гостите стигнаха, при това съвсем заслужено, до почетно попадение. В 78-ата минута Алехандро Бедоя с великолепен удар с глава "матира" Субашич и оформи крайния резултат.

След тази победа тимът на Клаудио Раниери събра 66 точки и заема второ място в класирането, на 6 точки пред третия Лил. Недостижим на върха е Пари Сен Жермен със 79 точки. Нант пък е 15-и с 37 точки.