Рома пребори кошмар със СуперДестро и продължава да мечтае (видео)

Фантастичното представяне на Рома през този сезон продължава. “Вълците” надвиха с 3:1 Каляри като гост в мач от 32-ия кръг на Серия “А” и се доближиха само на пет точки от Ювентус (81), който утре приема Ливорно.

Новата звезда на “джалоросите” Матия Дестро се превърна в герой за своите, след като отбеляза и трите гола на Рома и записа хеттрик. Юношата на Интер бе точен в 32-ата, 56-ата и 73-ата минути след три светкавични контраатаки на столичани.

По този начин италианският национал даде сериозна заявка за място в състава на “Скуадра адзура” за Монидал 2014. 23-годишият нападател има вече 13 попадения в калчото от 18 мача.
Маурисио Пинийя си изработи дузпа, която сам реализира в края на двубоя за 1:3.
Успехът за римляните дойде без участието на Франческо Тоти, като е първи на Рома в Каляри от близо 19 години. За последно през октомври 1995 година столичани си тръгнаха с трите точки след игра от остров Сардиния. Последваха седем победи за домакините, четири равенства и служебният успех преди година на Рома.
Другият кръг Рома посреща Аталанта, но ще бъде без две от звездите си - Дестро и
Миралем Пянич
, както и Алесандро Флоренци, които получиха жълти картони и ще отсъстват поради наказание. Последните секунди
Меди Бенатия
направи дузпа и се контузи, като най-вероятно и той ще пропусне следващата среща на тима.
Двубоят “Сант`Елиа” започна трудно за гостите, но в 32-ата минута Дестро откри. Това се случи след светкавична контраатака, а Жервиньо го намери на два метра от вратата.

Това е гол номер 11 за него този сезон, но минута по-късно можеше да остави гостите с човек по-малко, след като удари без топка Давиде Астори. Интересното е, че жълт картон получи защитникът, а не нападателят на Рома. Следващите минути Каляри имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена, по-скоро правилно.

В 56-ата минута отново Дестро опъна мрежата на Влада Аврамов, след като остана сам срещу него. Този път той бе изведен от Раджа Наинголан.

Дестро записа своя хеттрик в 74-ата минута, когато засече центриране отляво на Алесандро Флоренци и записа своя първи хеттрик в Серия “А”, като вече има 7 гола в последните шест мача.

Пинийя бе спънат от Бенатия в края, след като Морган Де Санктис първо сгреши, а след това направи страхотно спасяване и се стигна до дузпа.

Чилиецът бе точен и вкара своя шести гол в тази кампания, а в продължението пропусна да се разпише още веднъж.