Бандата и компания се спасиха в последната минута

Иван Бандаловски беше титуляр, а неговият Оуд-Хеверлее измъкна драматично равенство в гостуването си на Монс от поредния кръг на плейофите за оставане в белгийската Юпилер лига. Бившият защитник на ЦСКА получи жълт картон в 17-ата минута, но като цяло беше стабилен в изявите си. Тим Матис откри за Монс в 21-ата минута, но гостите се добраха до равенството в последните секунди след точен изстрел на Северино Робсън.

Оуд-Хеверлее игра с човек по-малко от средата на второто полувреме след червения картон на Карел Геретс.

В класирането тимът на Бандаловски има 7 точки, а Монс е само с 1.

В плейофна група "А" Лиерс победи с 1:0 Гент. Гола отбеляза Ернан Лосада в 57-ата минута. За домакините не игра българският нападател Костадин Хазуров.

Днес е голямото дерби в Белгия между Андерлехт и Брюж. При победа гостите ще изместят от първото място в класирането Стандард (Лиеж).

МОНС - ОУД-ХЕВЕРЛЕЕ 1:1
1:0 Матис (21)
1:1 Робсън (90)

ЛИЕРС - ГЕНТ 1:0
1:0 Лосада (57)