Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Шалке 04 си тръгна само с точка от Бремен (видео)

Устремилият се към поредно участие в Шампионската лига Шалке 04 завърши 1:1 при гостуването си на Вердер (Бремен) в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата, с което загуби 2 точки в битката с Борусия (Дортмунд) за второто място.

Домакините поведоха в 15-ата минута чрез Франко ди Санто, който майсторски промуши топката между краката на Ралф Феерман. Отборът от Гелзенкирхен изравни след хубаво изпълнение от въздуха на изгряващата си звезда Леон Горетцка в 33-ата минута. Младокът отново действаше като централен полузащитник и показа, че много скоро ще се превърне във водещ играч.

Две минути след гола за 1:1 "кралскосините" пропуснаха да направят пълен обрат, след като Клаас Ян Хунтелаар стреля към опразнената врата, но точно преди голлинията решително се намеси Себастиан Прьодл.

През второто полувреме нямаше много положения. В 83-ата минута Феерман с отлична изява лиши Вердер от победа, като отрази шут на Златко Юнузович.

Днешното реми отдалечи бременци на 6 точки от опасната зона, като те ще трябва да са много внимателни в оставащите си пет двубоя.