Осасуна измъкна важна победа над Алмерия в битката за оцеляване (видео)

Отборът на Осасуна измъкна важна победа с 2:1 като гост над Алмерия в пряк сблъсък за оцеляване в Примера дивисион. Освен че взеха ценни три точки срещу пряк конкурент за спасение, играчите от Памплона спряха негативната си серия от 6 мача без успех на сметката си и поеха глътка въздух.

Гостите взеха преднина от два гола още през първата част. В 19-ата минута Мигел де лас Куевас изведе Ориол Риера в близост до вратата и той засече кълбото в мрежата за 0:1. В 33-ата минута пък Алехандро Арибас след центриране от фаул засече кълбото за втори път във вратата за 0:2.

През втората част Алмерия опита да се върне в мача и в 73-ата минута домакините върнаха един гол чрез Фернандо Сориано. Силите им обаче не стигнаха за нищо повече и те трябваше да преглътнат загубата.

Така Осасуна събра актив от 33 точки и дръпна с 3 пред Алмерия, като  се изкачи до 14-ата позиция. Домакините пък остават под чертата на 19-ото място с 30 точки.