Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Андре Аю върна усмивките в Марсилия (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) най-накрая сложи край на негативната си серия от пет поредни мача без победа като надигра последния в класирането Аячо с 3:1 в домакинството си от 32-ия кръг. Героят тази вечер на "Велодром" бе Андре Аю, който реализира и трите гола за домакините в 4-ата, 60-ата и 76-ата минута. За гостите пък се разписа Гаджи Тало в 62-ата минута.

Срещата започна повече от добре за домакините и още в 4-ата минута те взеха преднина в резултата. Лукас Мендес даде дълъг извеждащ пас за Аю, който напредна и с техничен прехвърлящ удар матира вратаря за 1:0. В 60-ата минута отново той удвои преднината на своя тим засичайки с глава центриране на Дмитри Пайе. Две минути по-късно обаче гостите се върнаха в мача след като далечен удар на Мостефа бе овладян от Беноа Педрет, който изведе Гаджи Тало и той намали на 2:1, но в положението останаха сериозни съмнения за засада. Все пак домакините не допуснаха обрат и в 76-ата минута Брис Джа Джедже центрира за Аю, който с от близо засече топката във вратата за 3:1 оформяйки своя хеттрик и крайния резултат.

Така Марсилия събра актив от 48 точки и се утвърди на 6-ото място в класирането, докато Аячо все по-уверено върви към Лига 2, като остава на последното място с 19 точки.