Талантите на ЦСКА громят в Мездра - Долапчиев и Карачанаков с впечатляващ мач (видео+галерия)

ЦСКА разгроми с 5:0 Локомотив (Мездра) в контрола, която се игра на терена на третодивизионния тим. За червените, които играха с голяма част от юношите, талантите и резервите, се разписаха Григор Долапчиев, Гуидо ди Вани, Борис Галчев, Антон Карачанаков и Марсиньо.

Именно талантливите Долапчиев и Карачанаков бяха над всички, тъй като освен по едно попадение двамата записаха общо и три асистенции, някои от които с впечатляващи отигравания.

В първия четвърт час армейците имаха териториално превъзходство, но положения пред двете врати липсваха.

В 25-та минута червените създадоха първата голова ситуация. Галчев изведе великолепно Антон Карачанаков очи в очи с вратаря на домакините Христо Матев, но нападателят на гостите стреля покрай дясната греда.

Локомотив (Мз) - ЦСКА 0:5

Секунди по-късно последва добро подаване на Карачанаков към Здравко Илиев, но десният бек на ЦСКА не хвана добре топката на фалц и шутът му не се получи.

По-активната игра на ЦСКА даде резултат в 31-та минута. Тодор Янчев подаде към Здравко Илиев, който центрира отдясно и Григор Долапчиев вкара с глава за 1:0.

Четири минути по-късно ЦСКА вкара втори гол. Долапчиев, който бе с гръб към противниковата врата, получи пас от Борислав Чорбаджийски, вдигна си топката във въздуха и майсторски я пусна в стил "Димитър Бербатов" към Ди Вани. Останалият сам срещу вратаря аржентинец имаше време да се нагласи и с техничен шут покрай Матев вкара за 2:0.

В 38-та минута армейците съвсем спокойно можеха да поведат с класически резултат, но удар на Антон Карачанаков срещна дясната греда. Секунди по-късно мощен пробив на Бриан Ереро, чрез който десният бек на червените преодоля няколко противникови футболисти, завърши с шут на бранителя, но Матев спаси.

В началото на втората част домакините опитаха да изненадат Стоян Колев, но стражът на армейците спаси шут с левия крак на Цветков.

Червените отговориха със силен изстрел на Долапчиев в 53-та минута, който бе избит от вратаря в корнер.

В 55-та минута ЦСКА поведе с 3:0. Автор на попадението стана Борис Галчев, който вкара с глава след центриране на Карачанаков отдясно. Осем минути по-късно Бриан Ереро отне топката от бранител на домакините, напредна сам срещу домакинския страж, но вместо да стреля, предпочете да подаде на намиращия се на празна врата Антон Карачанаков, който вкара с гърди в опразнената врата.

В 71-та минута ЦСКА поведе с 5:0. Карачанаков изведе с отличен 30-метров пас Марсиньо сам срещу вратаря и бразилецът, който няма нито минута игра в официален мач през пролетта, без проблем реализира.

След това попадение футболистите на Локо (Мездра) опитаха да вкарат поне почетен гол, но на два пъти Стоян Колев прояви невероятен рефлекс и спаси.

0:5 Марсиньо 71

Локомотив Мездра: 89. Христо Матев, 21. Александър кирилов, 3. Виктор Стоянов, 13. Кристиан Кътов, 18. Явор Янков, 19. Николай Ганчев, 22. Александър Миков, 20. Ивайло Цветанов, 9. Тодор Чаворски, 5. Николай Цветков, 7. Валдемар Стоянов

Резерви: 23. Ивайло Сайков, 10. Борис Тончев, 2. Стоян Митев, 4. Борис Петков, 8. Кирил Кръстев, 15. Ивайло Бояджиев, 16. Марио Иванов, 6. Пламен Бузов, 14. Владимир Найденов

Старши треньор: Иван Редовски

ЦСКА: 99. Стоян Колев, 2. Здравко Илиев, 4. Божидар Чорбаджийски, 21. Венцислав Василев, 27. Бриан Ереро, 11. Неманя Милисавлевич (51- 10.Марсиньо), 5. Тодор Янчев-к, 8. Борис Галчев, 71. Антон Карачанаков, 26. Гуидо Ди Вани, 45. Григор Долапчиев

Резерви: 12. Томаш Черни, 3. Емил Ботев, 9. Иван Ангушев, 24. Марин Петров, 46. Тони Стоичков

Старши треньор: Стойчо Младенов

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg