Жоро Миланов и ЦСКА настигат лидерите (видео)

Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) с пълна сила се върна в битката за титлата. На "Арена Химки" "армейците" разгромиха с 3:0 Волга и вече изостават само на 5 точки от лидера Локомотив (Москва), който вчера направи нулево равенство в столичното дерби със Спартак (Москва).

Това е трета поредна победа за ЦСКА в първенството, а в същото време новият треньор на гостите Андрей талалаев не можа да постигне положителен резултата дебюта си начело на тима от Нижний Новгород, който е предпоследен в класирането с 18 точки.

Българският национал Георги Миланов този път беше резерва и се появи десетина минути преди края, като замени централния нападател Сейду Думбия. Головете за ЦСКА отбелязаха Зоран Тошич, Алан Дзагоев и Понтус Вернблум. Дзагоев за пореден път показа невъздържания си нрав и още преди почивката получи директен червен картон. Подобна негова проява в последния мач от груповата фаза на Шампионската лига срещу Виктория (Пилзен) коства на "армейците" отпадане от евротурнирите.

Изходът на мача беше решен още до 7-ата минута, когато домакините вече водеха с 2:0. Резултата откри Зоран Тошич. Сърбинът направи красиво двойно подаване с Думбия и насочи топката под плонжа на Михаил Комаров. Още при следващата атака на домакините Думбия уцели гредата, но пръв до кълбото стигна Дзагоев, който нямаше как да сбърка.

В края на полувремето Дзагоев получи директен червен картон, след като настъпи халфа на Волга Александър Шуленин. Първоначлано реферът Владимир му вдигна само жълт картон, но бързо промени решението си и изгони плеймейкъра на ЦСКА.

През второто полувреме шведският национал Понтус Вернблум оформи крайния резултат с глава, а малко след това в игра се появи и Миланов.

Победата позволи на ЦСКА да събере 43 точки и по този начин да се изравни с Динамо (Москва). В следващия кръг "армейците" гостуват на Криля Советов. Волга вече е в серия от 6 поредни загуби, а на 7 април приема лидера Локомотив.