Лацио прободе Парма с последния изстрел, вратарят Маркети пак се прочу (видео)

С гол в последната минута Лацио надви Парма с 3:2 в мач от 31-ия кръг на калчото и запази шансовете си за класиране в Лига Европа. Антонио Кандрева донесе трите точки в двубой, който спокойно можеше да бъде спечелен и от гостите. Директният сблъсък между два от кандидатите за евроучастие беше изпъстрен с една дузина чисти положения и голяма драма. Столичани са вече само на една победа от петия Интер, а "пармалатите" са шести.

Двубоят на "Олимпико" ще се запомни с новия гаф, който вратарят на Лацио Федерико Маркети сътвори. След като провали тима срещу Лудогорец в София, инкасирайки две левашки попадения, стражът отново се изложи. В 81-ата минута, при 2:1 за своя тим, италианският национал не успя да хване топката, след като съотборникът му Микаел Сиани я беше отклонил с тяло. Това беше записано като автогол на френския защитник на "орлите", но вината е на Маркети.

Иначе Сенад Лулич беше извел домакините напред в 15-ата минута, а Джонатан Биабиани беше изравнил за 1:1 в 26-ата минута. В 67-ата минута неостаряващият Мирослав Клозе показа защо още е национал на Германия, вкарвайки за 2:1.

Най-интересното обаче дойде, след като резултатът стана 2:2. За около 8-9 игрови минути двата отбора пропуснаха по няколко 100-процентови възможности. Балде Кейта и Клозе показаха неточен мерник пред мрежата на "дуковете", а на другата врата Джани Мунари и Рафаеле Паладино направиха и невъзможното, за да не реализират. Особено фрапантни бяха две ситуации в 88-ата минута, когато играчи на Парма сензационно не вкараха от чисти възможности.

В крайна сметка Лацио спечели дуела, възползвайки се от последния си шанс. Кейта свърши "черната" работа по крилото, подавайки на връхлитащия Кандрева, за да може халфът да забие топката под гредата.

За пореден двубой на "Олимпико" нямаше много тифози, тъй като те протестират срещу управлението на собственика Клаудио Лотито.