Реал си върна самочувствието с разгром над Райо (видео)

Реал Мадрид си върна самочувствието след двете поредни загуби в предните два кръга след като надигра Райо Валекано с категоричното 5:0 в домакинството си от 31-ия кръг в Примера дивисион. След сравнително постно първо полувреме, в което падна само едно попадение дело на Кристиано Роналдо в 15-ата минута, през втората част "белият балет" се развихри и наниза още четири гола чрез Даниел Карвахал в 55-ата, Гарет Бейл в 68-ата и 70-ата и Алваро Мората в 78-ата минута. Така Реал остава плътно зад лидерите Атлетико Мадрид и Барселона и запазва шансовете си в борбата за титлата.

Реал можеше да открие резултата още във 2-ата минута, когато Карим Бензема бе изведен срещу вратаря в наказателното поле, но от близо не успя да го преодолее. Райо пък отговори с далечен изстрел на Саул спасен от Диего Лопес. Последва нов шанс за домакините в 13-ата минута, когато Кристиано Роналдо центрира остро по земя и защитник за малко да си вкара автогол. Две минути по-късно обаче "белият балет" организира чудесна атака като Гарет Бейл напредна от дясно и пусна за нахлуващия на скорост Роналдо, който напредна между няколко защитници и с техничен удар прати топката във вратата за 1:0.

Само две минути по-късно Бейл реши да пробва точността си от далеч, но без особен успех. В 30-ата минута пък Серхио Рмос получи шанс да опита удар от фаул, но прати топката над вратата. Малко преди края на полувремето пък гостите стигнаха до една от малкото си възможности пред вратата на Реал, като Хосе Карлос имаше възможност да обстрелва вратата от фаул, но не бе особено точен.

Реал обаче набързо удрои преднината си в 55-ата минута на второто полувреме. Тогава Бейл от крилото намери Роналдо в наказателното поле, а той веднага върна за Карвахал, който без забавяне отбеляза за 2:0.

Изненадващо обаче в следващите няколко минути Райо Валекано сътвори няколко много добри положения пред Диего Лопес. В 57-ата минута изстрел с глава на Саул се отби от гредата. Веднага след това отново Саул стреля опасно от дистанция, а в 65-ата минута страхотен шут на Виейра от фаул профуча до гредата.

Но вместо да се стигне до намаляване на резултата Реал за две минути реши всичко в своя полза. Първо в 68-ата Анхел ди Мария напредна от ляво и пусна за непокрития Бейл, който от близо засече топката в опразенната врата. Само две минути по-късно уелсецът овладя една топка в средата на терена, финтира защитник и излязъл сам срещу вратаря направи 4:0.

В 78-ата минута и Алваро Мората записа името си сред голайсторите с великолепен гол с фалцов удар в далечния ъгъл на вратата за 5:0. Домакините можеха да вкарат и още, но в 84-ата минута изстрел на Пепе се спря в тялото на Роналдо пред голлинията.

След тази победа Реал остава на 3-ото място в класирането със 73 точки, като изостава с 3 от Атлетико и с 2 от Барса. Райо пък остава на 13-ото място с 33 точки.

Снимка: Getty Images/Guliver