Кака изригна в своя мач № 300 за Милан (видео+галерия)

Възходът на Милан в последната седмица продължи с пълна сила тази вечер най-вече благодарение на звездите си Кака и Марио Балотели. "Росонерите" надвиха с 3:0 Киево и записаха втора поредна победа в домакинството си от 31-ия кръг в Серия "А", а двамата най-добри играчи на тима отбелязаха попаденията.

Голмайстор номер едно през този сезон на “червено-черните” откри още в 4-ата минута с неговия 13-и гол в калчото и общо 17-и във всички турнири. Капитанът на Милан Кака пък си направи най-добрия възможен подарък в своя юбилеен мач номер 300 за клуба.

Милан-Киево

Той удвои в 27-ата минута, а в 54-ата минута оформи крайното 3:0 с красиво попадение. Така вече има 104 гола за “червено-черните” - девет от тях през тази кампания след завръщането си от Реал (Мадрид).

Домакините на "Сан Сиро" демонстрираха доста приятен и атакуващ футбол, след като взеха четири точки от гостуванията на Лацио и Фиорентина последните седем дни. Играчите на Кларънс Зеедорф започнаха срещата много активно и още в четвъртата минута Марио Балотели вдигна на крака трибуните. Адил Рами центрира от дясно и голаджията от близо засече топката във вратата за 1:0 с неговия 29-и гол за клуба. Няколко минути по-късно пък Адел Таарабт отправи далечен изстрел спасен от вратаря.

Милан-КиевоКиево обаче успя да се съвземе от шока и на няколко пъти погледна към вратата на "росонерите". В 15-ата минута Симоне Бентевольо затрудни Кристиан Абиати, който все пак спаси. В 19-ата минута пък Дженаро Сардо засече с глава центриране в наказателното поле, но прати топката покрай вратата. Малко по-късно и Алберто Палоски имаше шанс да стреля от дистанция, но без успех.

Милан обаче нанесе нов удар на съперника в 27-ата минута, когато Кейсуке Хонда даде прекрасен прехвърлящ пас за Кака, който овладя във вратарското поле и от близо реализира за 2:0. Това бе неговия първи гол от 6-и януари в калчото, когато отбеляза два гола (б.а. негови 100 и 101) срещу Аталанта при победата с 3:0.

Милан-КиевоДесет минути по-късно пък Хонда пропусна невероятна възможност да реши всичко в мача. Изведен сам срещу вратаря японецът прати топката над вратата от чиста позиция.

Още в началото на второто полувреме обаче Милан окончателно подпечата победата си. В 54-ата минута след центриране от фаул на Кака Хонда с глава стреля от близо, но вратарят някак спаси. При последвалото разиграване кълбото стигна до Кака, който с прекрасен диагонален удар не остави шансове на Микаел Агаци и доведе нещата до 3:0. Това бе 12-ия път с два гола в един мач за "росонерите" на "Златната топка"  за 2007 година.

Киево можеше да върне поне малко интригата в 61-ата минута. Тогава играчите в жълто опитаха изненадващо центриране по земя от корнер, което се запъти към близката греда, но Абиати внимаваше и не позволи тя да влезе във вратата му.

Кака напусна под аплодисментите на тифозите, като отстъпи мястото на Робиньо, но до четвърти гол не се стигна, въпреки няколко добри атаки.

Милан-Киево Грешка на Кристиан Дзакардо в последната минута доведе до дузпа за Киево, но Сирил Теро стреля силно в горната греда.

Милан се изкачи на девето място с 42 точки след 11-ия  си успех. 18-ата загуба пък остави Киево на 16-то място с 27 точки, като е само на три от зоната на изпадащите.

Следващият кръг "росонерите" гостуват на Дженоа, а Киево излиза в градското дерби срещу Верона.