Последният отмъкна точка на "БайАрена" (видео)

Последният в класирането на Бундеслигата Айнтрахт (Брауншвайг) измъкна ценно равенство при гостуването на Байер (Леверкузен) и продължава борбата си за оцеляване в елита. Мачът на "БайАрена" завърши 1:1, като гостите поведоха с попадение на Кен Райхел в 47-ата минута, а малко по-късно Щефан Кийслинг изравни от дузпа.

След днешното равенство "аспирините" вече изостават на 6 точки от третия Шалке 04 и на 7 от втория Борусия (Дортмунд). Айнтрахт (Брауншвайг) пък има само една загуба в последните си 5 мача и е на 4 точки от спасителната зона.

Леверкузен беше по-активният отбор, но трудно създаваше голови положения. До почивката неточни удари към вратата, пазена от Даниел Давари, отправиха Кийслинг и Сон Хюн-Мин. В началото на второто полувреме защитникът Кен Райхел изненадващо откри за гостите, но в 53-ата минута Кийслинг възстанови равенството от дузпа с 14-ия си гол за сезона.

В оставащите минути Леверкузен не успя да стигне до победата въпреки няколкото разбърквания в наказателното поле на гостите.

В следващия кръг на Айнтрахт предстои много важно домакинство на Хановер 96. Левркузен пък гостува на Хамбургер ШФ.