Надал изгуби сет срещу Раонич, чака Бердих на 1/2-финал

Световният номер едно Рафаел Надал се класира за 1/2-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями, след като победи Милош Раонич с 4:6, 6:2, 6:4 за 2 часа и 35 минути игра. Испанецът, който до момента не беше губил сет срещу канадеца в предишните им четири сблъсъка, не успя да запази тази тенденция. Левичарят от Манакор имаше три възможности да направи пробив в първия сет, но ги пропусна, а след това направи двойна грешка при сетбол за Раонич и така канадецът поведе в резултата.

Нещата обаче придобиха съвсем различен облик във втория сет, когато Надал поведе набързо с 4:0 и запази преднината си от два пробива до края на тази част. В решителния трети сет Раонич загуби подаването си в седмия гейм и не съумя да се върне в мача, а Рафа затвори срещата със сервис на нула.

"Победата беше много важна за мен. Срещу тенисисти като Раонич с толкова мощен сервис се играе много трудно, особено когато мачът не започне така, както ти се иска. Имах късмет, че в началото на втората част успях да реализирам пробив, което бързо ме върна в срещата. В третия сет играх чувствах, че играя по-добре и бях уверен, че ще успея", каза Надал.

Носителят на 13 титли от Големия шлем, който още не е печелил трофея в Кей Бискейн и има три загубени финала, ще срещне в борбата за място на финала поставения под номер 7 Томаш Бердих (Чехия), елиминирал Александър Долгополов (Украйна) с 6:4, 7:6(3). Двубоят беше прекъснат за кратко заради дъжд при 4:4, след което при доиграването чехът проби и взе първия сет. Долгополов отговори с ранен пробив във втората част и при 5:3 сервираше за сета, но се провали. Бердих стигна до тайбрек, който спечели със 7:3 точки. Това бе победа №450 в кариерата му като професионален тенисист.