Габи Коева и Бешикташ драматично загубиха първия мач от финала за "Чалъндж къп

Волейболната националка Габриела Коева и нейният Бешикташ (Истанбул) загубиха драматично първия мач от финала на третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Волейболистките на Бешикташ отстъпиха като гости на руския Заречие (Одинцово) с 2:3 (25:23, 19:25, 25:14, 18:25, 10:15) в първата среща, играна тази вечер пред над 2500 зрители.

Реваншът е в неделя (30 март) от 18,00 часа българско време в Истанбул. Габи Коева и компания трябва да търсят задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да спечелят титлата в турнира. При успех с 3:2 пък ще се играе т.нар. "златен" гейм.

Българската централна блокировачка игра цял мач и завърши със скромните 4 точки (1 блок, 1 ас и 40% ефективност в атака). Най-резултатна за Бешикташ бе аржентинската националка Паула Низетич с 20 точки (1 ас, 46% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане), а Селиме Илясоолу добави 18 точки (2 блока, 44% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. За тима на Заречие Наталия Малих (4 блока и 48% ефективност в атака) и Анастасия Бавикина (3 блока, 1 ас, 45% ефективност в атака и 44% перфектно посрещане) реализираха съответно 23 и 22 точки за победата.
ЗАРЕЧИЕ: Анастасия Бавикина 22, Олга Букреева 14, Наталия Малих 23, Екатерина Косяненко 2, Ирина Фетисова 10, Юлия Меркулова 11 - Екатерина Романенко-либеро (Екатерина Емелянова, Вера Серебряникова)
Старши-треньор: Вадим Панков
БЕШИКТАШ: Марина Тумас 14, Зейнеп Ерюз 3, ГАБРЕЛА КОЕВА 4, Селиме Илясоолу 18, Паула Низетич 20, Диджле Нур Бабат 14 - Айджа Ихтияроолу-либеро (Наталия Ханикоолу 1, Нилай Конар, Седа Туркан 1)
Старши-треньор: Аднан Къстак.